Dołącz do 30 firm z sektora, które oferują pracę obywatelom Ukrainy


Platforma ABSL for Ukraine powstała z myślą o pracodawcach i potencjalnych pracownikach. Ci pierwsi znajdą na niej praktyczne informacje o tym, w jaki sposób zatrudnić w swoich organizacjach uchodźców z Ukrainy. Kandydaci mogą z kolei korzystać z ogłoszeń o pracę spośród ofert 26 firm członkowskich ABSL. 

Z danych Straży Granicznej wynika, że od 24 lutego do początku kwietnia polską granicę przekroczyło blisko 2,5 mln uchodźców z Ukrainy. Zdaniem ekspertów milion z nich może zdecydować się na pozostanie w naszym kraju. Już w tej chwili część uchodźców stara się znaleźć w Polsce zatrudnienie, często poszukując pracy w zawodach poniżej ich kwalifikacji. ABSL for Ukraine to platforma, która spełnia rolę wyszukiwarki ofert pracy i staży w firmach z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Wierzymy, że dzięki niej wielu obywateli i obywatelek Ukrainy będzie mogło rozpocząć w naszym kraju satysfakcjonującą ścieżkę zawodową - często tożsamą lub bliską tej, która musieli porzucić w swojej ojczyźnie. 

Siła społeczności 

ABSL for Ukraine to efekt współpracy społeczności ABSL. Dzięki zaangażowaniu naszch firm członkowskich stronę inicjatywy zasiliły oferty 30 organizacji. Wsparcie zaoferowali także nasz Partner, firma konsultingowa CRIDO, której materiały dotyczące zatrudnienia uchodźców w Polsce, również znajdują się na stronie ABSL for Ukraine. To jednak nie koniec naszych działań. Do inicjatywy dołączają kolejne firmy, których ogłoszenia regularnie pojawiają się w serwisie.  

Współpraca z uniwersytetami i urzędami miast 

ABSL wszedł też we współpracę z polskimi uniwersytetami i miejskimi urzędami pracy. Partnerstwo z aż 28 uczelniami w kraju pozwoli nam dotrzeć ze ofertą do społeczności ukraińskich studentów, którzy ze względu na wojnę stracili wsparcie finansowe od swoich rodzin. Dzięki współpracy miejskie urzędy pracy w największych polskich miastach (Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Sopot), pomagające uchodźcom w znalezieniu zatrudnienia, informują ich o możliwości skorzystania z oferty ABSL for Ukraine. 

Więcej informacji o inicjatywie, a także informacje dla osób poszukujących pracy i organizacji, które ją oferują, znajduje się pod adresem abslforukraine.absl.pl.