Jacinda Ardern gościem specjalnym ABSL Summit 2024


ABSL Summit 2024 odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w Krakowie. Jacinda Ardern, była premierka Nowej Zelandii, wygłosi przemówienie i weźmie udział w dyskusjach, w których podzieli się swoją perspektywą na temat zarządzania w czasach pełnych wyzwań. Jej doświadczenie liderskie będzie szczególnie ważne w 2024 r., kiedy po raz pierwszy w historii w jednym roku ponad połowa światowej populacji pójdzie do urn wyborczych w 76 krajach.

ABSL Summit jest jednym z najważniejszych wydarzeń sektora usług biznesowych w Europie. Każdego roku gości około 1400 liderów biznesu z największych firm, przedstawicieli sektora publicznego, mediów i eksperów, analizujących globalne trendy i ich wpływ na rozwój ekonomiczny i społeczny. 

„Transform to Thrive” hasłem przewodnim ABSL Summit 2024

20-lecie akcesji Polski do Unii Europejskiej sprawia, że tegoroczne hasło przewodnie ABSL Summit„Transform to Thrive” nabiera szczególnego znaczenia. W ciągu ostatnich dwóch dekad Polska przeszła niezwykłą transformację, stając się jedną z wiodących prężnych gospodarek w Europie. Dzięki połączeniu wykwalifikowanych pracowników na rynku pracy, lokalizacji w centrum kontynentu i członkostwa w Unii Europejskiej, Polska stała się jedną z najatrakcyjniejszych destynacji dla inwestorów chcących rozwijać swój biznes w Europie. W tym samym czasie sektor usług biznesowych również doświadczył znaczącej zmiany, ewoluując od prostych usług transakcyjnych, do ról opartych na wiedzy stanowiących o wartości firm. Według najnowszych danych ABSL, wysokospecjalistyczne usługi oparte na wiedzy (KIBS) stanowiły w 2023 r. ponad 57% wszystkich usług w sektorze.

Nowoczesna liderka na nową epokę

Jacinda Ardern  została premierką Nowej Zelandii w wieku 37 lat. Podczas swojej kadencji mierzyła się z takimi wyzwaniami jak atak terrorystyczny na społeczność muzułmańską w Nowej Zelandii transmitowany na żywo, erupcja wulkanu Whakaari czy pandemia Covid-19. Jej podejście „pragmatycznego idealizmu”, polegające na postawieniu ludzi i życzliwości w centrum spowodowało, że Nowa Zelandia odnotowała jeden z najniższych wskaźników ofiar śmiertelnych pandemii wśród krajów rozwiniętych. Ardern wprowadziła zakaz używania wojskowej broni półautomatycznej oraz stworzyła inicjatywę Christchurch Call, mającą na celu wyeliminowanie brutalnego ekstremizmu w Internecie.

Jako nowoczesna liderka, Jacinda Ardern wspiera równość i wzmacnianie pozycji kobiet – w trakcie jej kadencji na stanowisku premierki Nowej Zelandii kobiety objęły połowę miejsc w parlamencie i rządzie. Doszło również do dekryminalizacji aborcji, zmian na rzecz równości płacowej oraz przedłużenia płatnego urlopu macierzyńskiego do sześciu miesięcy. Jacinda Ardernosiągnęła te sukcesy stając się w międzyczasie drugą kobietą w historii, która urodziła dzieckopodczas rządzenia państwem.

Ardern jest aktywną działaczką na rzecz ochrony klimatu i członkinią zarządu The Earthshot Prize, gdzie zajmuje się rozwiązaniami dotyczącymi zmian klimatycznych. Otrzymała również tytuł Arnhold Distinguished Fellow organizacji Conservation International, w ramach której działa na rzecz rozwiązań dla klimatu.

Podczas ABSL Summit 2024, Ardern skupi się w nieustraszonym przywództwie dla dobra przyszłychpokoleń i nakreśli swoją drogę do zostania jednym z najbardziej wpływowych liderów na świecie.Omówi, jak w młodym wieku poradziła sobie z wyzwaniami związanymi z dojściem do władzy i jaki wpływ na politykę ma świeża perspektywa wprowadzana przez młode pokolenia. Ardern opowie także o znaczeniu podejmowania odważnych działań w odniesieniu do największych wyzwań stojących obecnie przed społeczeństwem, w szczególności zmian klimatycznych i kwestii środowiskowych.

Janusz Dziurzyński, Prezes ABSL: Jacinda Ardern reprezentuje nowe pokolenie liderów, którzy rozumieją, że tradycyjne sposoby uprawiania polityki nie przystają do współczesnych wyzwań, które wymagają nowych rozwiązań i kwestionowania statusu quo. Przykład Nowej Zelandii prowadzonej przez postępowych liderów pokazuje, że nadchodzi nowa era polityki - stawiającej na człowieka i dbałość o środowisko. Doświadczenie Jacindy Ardern w prowadzeniu dialogu z różnymi grupami odbiorców inspiruje szczególnie teraz w 2024 – roku wyborczym dla 76 krajów.

O ABSL

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) zrzesza 250 największych światowych firm, reprezentujących sektor, w którym zatrudnionych jest obecnie w Polsce ponad 435 000 osób. 1,8 tys. centrów usług, rozproszonych w ponad 80 lokalizacjach, tworzy prężny sektor wspierający rozwój gospodarczy m. in. dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wdrażanym przez międzynarodowe korporacje. Celem jest budowanie atrakcyjnych  i zrównoważonych ekosystemów, które dzięki pozytywnemu zaangażowaniu stworzą nowe miejsca pracy i w sposób odpowiedzialny będą rozwijać inwestycje i biznes w lokalnych społecznościach.

O JACINDZIE ARDERN

Premier Nowej Zelandii (2017-2023); Senior Fellow oraz doktor honoris causa Uniwersytetu Harvarda; Ambasadorka Christchurch Call; Członek Zarządu Nagrody Earthshot Prize. Jacinda Ardern została premierkąNowej Zelandii w wieku 37 lat. Podczas swojej kadencji mierzyła się z takimi wyzwaniami jak atak terrorystyczny na społeczność muzułmańską w Nowej Zelandii transmitowany na żywo, erupcja wulkanu Whakaari czy pandemia Covid-19. Jej podejście „pragmatycznego idealizmu”, polegające na postawieniu ludzi i życzliwości w centrum spowodowało, że Nowa Zelandia odnotowała jeden z najniższych wskaźników ofiar śmiertelnychpandemii wśród krajów rozwiniętych,. Ardern wprowadziła zakaz używania wojskowej broni półautomatycznej oraz stworzyła inicjatywę Christchurch Call –mającą na celu wyeliminowanie brutalnego ekstremizmu w Internecie. Ardern jest stypendystką Angelopoulos Global Public Leaders Fellow 2023 w Harvard Kennedy School oraz absolwentką Hauser Leader w Harvard School’s Center for Public Leadership – programu, w ramach którego liderzy z sektora publicznego, prywatnego i non-profit współpracują ze studentami i wykładowcami w zakresie rozwijania umiejętności przywództwa opartego na zasadach. Ardern jest stypendystką Knight Tech Governance Leadership Fellow w Berkman Klein Center for Internet and Society w Harvard Law School, gdzie zajmowała się sposobami poprawy standardów i odpowiedzialności platform za treści ekstremistyczne w Internecie.