ABSL i Forum Odpowiedzialnego Biznesu: Rusza nabór do badania Diversity IN Check


Diversity IN Check to narzędzie badawcze, które umożliwia diagnozę stopnia dojrzałości pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania inkluzywnych, czyli włączających organizacji. Badanie, którego partnerem jest ABSL, organizuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynujące Kartę Różnorodności w Polsce. Celem jest analiza dojrzałości pracodawców w Polsce w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania włączających organizacji oraz wsparcie pracodawców w prowadzeniu monitoringu własnych strategii, procedur i praktyk z tego obszaru. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 11 marca. 

 

I etap badania polegający na zbieraniu danych analitycznych za pośrednictwem kwestionariusza potrwa do 11 marca 2022 r. Aby skorzystać z narzędzia, należy do 11 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy tutaj >>.

Po wypełnieniu formularza, spełnieniu warunków udziału w badaniu oraz dokonaniu opłaty (jeśli dotyczy - zgodnie z z regulaminem projektu) otrzymacie Państwo indywidualny link, kierujący do kwestionariusza ankiety. Możliwe jest wielokrotne zamykanie i wznawianie ankiety w miejscu zakończenia, w dowolnym momencie. Wprowadzone przez organizacje dane są zapisywane na zabezpieczonych serwerach agencji badawczej PBS.

Wyniki II edycji badania, w formie Listy pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce, ogłoszone zostaną 25 maja 2022 roku podczas 9. Targów CSR w EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie. Lista zostanie zaprezentowana także na łamach „Rzeczpospolitej” oraz w kanałach FOB i KR.

 

Na czym oparto metodologię?

Kwestionariusz badania Diversity IN Check został oparty na międzynarodowych standardach i wytycznych, takich jak m.in. UN SDGs, GRI Standards, ISO 26000 & ISO 30415, OECD Guidelines for Multinational Enterprises. Pytania są podzielone na 5 obszarów tematycznych: podstawy zarządzania, programy i działania, budowanie zaangażowania, wskaźniki rezultatów oraz dodatkowe pytania związane z COVID-19.

Każdy z podmiotów uczestniczących w Diversity IN Check:

  • otrzyma indywidualny raport z benchmarkami i rekomendacjami dot. D&I i HR
  • wzmocni swój wizerunek odpowiedzialnego pracodawcy
  • może zakwalifikować się do “Listy pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce”

Kto organizuje badanie? 

Badanie jest organizowane w ramach Karty Różnorodności, międzynarodowej inicjatywy pod patronatem Komisji Europejskiej, koordynowanej w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Realizację badania wspiera grono partnerów i patronów: ABSL – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie, firma Deloitte Advisory, Fundacja Share the Care, PBS, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Fundacja TAKpełnosprawni, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Belgijska Izba Gospodarcza oraz Rzeczpospolita.


Więcej: http://kartaroznorodnosci.pl/diversityincheck