Search for:

Publikacje

ABSL cyklicznie publikuje szczegółowe raporty dla swoich członków i firm związanych z sektorem nowoczesnych usług biznesowych. Udostępniamy je wszystkim zainteresowanym, aby zapewnić dostęp do cennego know-how dla inwestorów i liderów rynku.

W przypadku zainteresowania współpracą z ABSL prosimy o kontakt:
Paweł Panczyj, Strategy & Business Development Director, ABSL
pawel.panczyj@absl.pl

Potencjał miast średnich w Polsce dla lokalizacji inwestycji BPO/SSC/IT/R&D

PDF • 25 MB

ABSL, na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, przeanalizował 35 miast średniej wielkości pod kątem ich atrakcyjności dla inwestorów poszukujących lokalizacji pod działalność biznesową i tworzenie nowych miejsc w sektorze usług biznesowych (BPO, SSC, IT, R&D).

Pobierz

Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Katowicach

PDF • 9 MB

Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) to jeden z najważniejszych ośrodków sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W metropolii funkcjonują 102 centra usług, zatrudniające w sumie 23 500 pracowników. Stanowi to 8% ogółu zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Istotny wpływ na silną pozycję ośrodka na mapie usług biznesowych wywarły inwestycje globalnych firm, które zdecydowały się na ulokowanie tu swoich centrów.

Pobierz

Usługi biznesowe w Szczecinie

PDF • 8 MB

Szczecin należy do grona dziesięciu najważniejszych ośrodków nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Miasto ma duży potencjał inwestycyjny, o czym świadczyć może wzrost zatrudnienia w sektorze w ciągu ostatnich trzech lat, który wyniósł 47%. Obecnie działające tu 43 centra usług, zatrudniają̨ 5 600 osób, ale prognozy wskazują, że w 2025 roku może to być już 10 000 pracowników.

Pobierz

Usługi biznesowe w Warszawie

PDF • 13 MB

Według najnowszego raportu ABSL „Usługi biznesowe w Warszawie”, stolica to drugi największy ośrodek usług biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pobierz

Wkrótce kolejna publikacja ABSL: raport nt branży IT w Polsce!

PDF • 768 KB

W opracowaniu zostaną przedstawione rozwiązania IT i zaawansowane technologie powstające w kraju jak również obszary technologiczne, w których Polska ma szansę stać się liderem w skali międzynarodowej. Raport wskaże również istniejące bariery rozwojowe oraz zapewni rekomendacje dla działań i inicjatyw stymulujących rozwój sektora IT.

Pobierz

Usługi biznesowe w Radomiu

PDF • 11 MB

Jakie przewagi konkurencyjne posiada Radom? W którym kierunku powinien zmierzać by umocnić swoją pozycję na mapie nowoczesnych usług biznesowych w Polsce? Odpowiedzi na te pytania wraz z charakterystyką sektora w mieście udziela najnowsza publikacja ABSL.

Pobierz

Usługi biznesowe w Opolu

PDF • 4 MB

Opole to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków usług dla biznesu w Polsce. Według najnowszego raportu ABSL „Usługi biznesowe w Opolu” w mieście funkcjonuje obecnie 16 centrów usług dla biznesu, które dają zatrudnienie niemal 1,5 tys. osób.

Pobierz

Bydgoszcz to obecnie jedna z najważniejszych lokalizacji inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Dowiedz się więcej z najnowszego raportu ABSL.

Publikacja ABSL, przygotowana we współpracy z firmami JLL, Randstad i Everest Group, charakteryzująca sektor bankowości, usług finansowych i ubezpieczeń (BFSI) w Polsce.

Usługi biznesowe w Lublinie

PDF • 10 MB

Raport ABSL, przygotowany we współpracy z firmami JLL i Randstad, skupiający się na dynamice rozwoju Lublina w kontekście sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Pobierz

Usługi biznesowe w Poznaniu

PDF • 7 MB

ABSL, we współpracy z JLL i Randstad, przygotował raport będący kompleksową charakterystyką sektora nowoczesnych usług biznesowych w Poznaniu. Opracowanie, w którym analizowane są wybrane aspekty rynku pracy, rynku nieruchomości biurowych oraz formy wsparcia dla inwestorów, ukazuje imponujące tempo wzrostu tej branży w stolicy Wielkopolski, gdzie w ostatnich dwóch latach powstało 19 nowych centrów usług dla biznesu.

Pobierz

Europe’s Business Services Destinations

Pierwszy w swoim rodzaju raport, w którym omówionych zostało 20 ośrodków usług biznesowych w Europie, które rozwinęły się najbardziej dynamicznie w ostatniej dekadzie.

Raport możecie przeczytać i pobrać na dedykowanej stronie.

POBIERZ

Rynek usług IT w Polsce 2015

PDF • 4 MB

Celem niniejszego raportu ABSL jest kompleksowa charakterystyka rynku usług IT w Polsce. W publikacji przedstawiono wyniki analiz tematycznych bazujących na wypowiedziach 61 respondentów, reprezentujących najważniejsze firmy działające w branży, oferujące usługi IT dla klientów biznesowych i instytucjonalnych.

Pobierz