Mercer

Mercer


Mercer to światowy lider usług doradczych, m.in. z obszaru wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych oraz partner ABSL wspierający Stowarzyszenie oraz jego Członków m.in. w tych dwóch dziedzinach.

Mercer dysponuje największą, a tym samym najbardziej wiarygodną bazą wynagrodzeniową firm sektora nowoczesnych usług. Dzięki Total Remuneration Survey (TRS), ogólnobranżowym i ogólnopolskim oraz  jednym z największym i najbardziej kompleksowym raporcie płacowym, Mercer skutecznie doradza podmiotom z branży SSC oraz BPO w zakresie m.in. wartościowania stanowisk pracy, projektowania systemów wynagrodzeń i siatek płac oraz analizy struktury i poziomów wynagrodzeń. W roku 2020 w badaniu udział wzięło ponad 580 firm.

Mercer jest również liderem rynkowym w obszarze świadczeń pracowniczych. Mercer to jedna z 3 największych firm brokerskich w obszarze ubezpieczeń i opieki medycznej oraz największy doradca w tworzeniu planów emerytalnych i inwestycyjnych dla pracowników. W tym zakresie Mercer dysponuje doświadczeniem ze współpracy z ponad 300 firmami dla których jako broker dostarcza usługi w obszarze świadczeń ubezpieczeniowych. Mercer pomógł dotąd ponad 100 pracodawcom zorganizować świadczenia emerytalne, poczynając od PPE, poprzez PPK, a kończąc na tzw. planach pozaustawowych - PPO. W zakresie świadczeń emerytalnych Mercer również pracował dla instytucji publicznych, ZUS-u, polskiego rządu oraz organizacji biznesowych. 

Mercer jest firmą należącą do Marsh McLennan (NYSE: MMC), spółki notowanej na Giełdzie w Nowym Jorku i posiadającej roczne przychody przekraczające 17 mld USD. Dzięki wiodącym na rynku biznesom, takim jak Mercer, Marsh, Guy Carpenter i Oliver Wyman, Marsh McLennan  pomaga klientom poruszać się w coraz bardziej dynamicznym i złożonym środowisku. Mercer zatrudnia około 25 000 pracowników w 43 krajach, a firma działa w ponad 130 krajach na świecie. W Polskim biurze, Mercer zatrudnia łącznie 650 osób, 50 konsultantów i brokerów ubezpieczeniowych i 600 pracowników zlokalizowanego w Warszawie Centrum Operacyjnego, zajmującego się wsparciem procesów biznesowych dla spółek z Grupy MMC. Centrum Operacyjne Mercer w Warszawie otrzymało nagrodę „European Shared Service of the Year 2016” przyznawana przez Global Sourcing Association.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.mercer.com.pl oraz śledzenia profilu na Linkedin (https://www.linkedin.com/company/mercer-polska/posts/?feedView=all&viewAsMember=true).

 

Interesuje Cię nawiązanie współpracy z ABSL?

Dołącz do sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

Napisz do nas:

Paweł Panczyj

Kontakt


Paweł Panczyj

Managing Director

Strategy & Partnerships


Poznaj nas!