Mercer

Mercer

Mercer to światowy lider usług doradczych, m.in. z obszaru wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych


Mercer to światowy lider usług doradczych, m.in. z obszaru wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych i partner ABSL wspierający Stowarzyszenie oraz jego Członków m.in. w tych dwóch dziedzinach. Dysponując największą, a tym samym najbardziej wiarygodną bazą wynagrodzeniową firm sektora nowoczesnych usług (ponad 100 podmiotów tylko z tej branży) nasz flagowy coroczny przegląd wynagrodzeń i świadczeń (Total Remuneration Survey) i wiedza o tym ile i jak wynagradzać pracowników pozwalają nam skutecznie doradzać podmiotom branży SSC oraz BPO w zakresie m.in. wartościowania stanowisk pracy, projektowania systemów wynagrodzeń i siatek płac oraz analizy struktury i poziomów wynagrodzeń. Cały czas staramy się również zwiększać liczbę podmiotów tej branży w naszym badaniu, tak, aby jego wyniki, w tym szczególnie informacje o wysokości wynagrodzeń, planowanych podwyżkach wynagrodzeń itp., były jak najbardziej wiarygodne i to zarówno z perspektywy Polski (i porównań do innych krajów) jak i poszczególnych miast, czy regionów.

Mercer jest również liderem rynkowym w obszarze świadczeń pracowniczych. Jesteśmy jedną z 3 największych firm brokerskich w obszarze ubezpieczeń i opieki medycznej i największym doradcą w tworzeniu planów emerytalnych oraz inwestycyjnych dla pracowników. W tym zakresie dysponujemy doświadczeniem ze współpracy z ponad 300 firmami dla których na bieżąco (jako broker) dostarczamy usługi w obszarze świadczeń ubezpieczeniowych. Jednocześnie pomogliśmy dotąd ponad 100 pracodawcom zorganizować świadczenia emerytalne. W tym ostatnim zakresie doradzaliśmy w Polsce nie tylko pracodawcom, ale mieliśmy okazję pracować również dla instytucji publicznych, ZUS-u, polskiego rządu oraz organizacji biznesowych.

Mercer stanowi część Grupy MMC, spółki notowanej na Giełdzie w Nowym Jorku. Mercer zatrudnia ponad 21 000 pracowników w ponad 170 krajach na świecie. W Polskim biurze, Mercer zatrudniamy łącznie 650 osób, 50 konsultantów i brokerów ubezpieczeniowych i 600 pracowników zlokalizowanego w Warszawie Centrum Operacyjnego, zajmującego się wsparciem procesów biznesowych dla spółek z Grupy MMC. Centrum Operacyjne Mercer w Warszawie otrzymało nagrodę „European Shared Service of the Year 2016” przyznawana przez Global Sourcing Association.

Interesuje Cię nawiązanie współpracy z ABSL?

Dołącz do sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

Napisz do nas:

Paweł Panczyj

Kontakt


Paweł Panczyj

Managing Director

Strategy & Partnerships


Poznaj nas!