Wykorzystaj chmurę do dzielenia się zasobami IT


ABSL i Talent Alpha zapraszają do współtworzenia Prywatnej Chmury ABSL. Platforma umożliwi dzielenie się pracownikami IT pomiędzy firmami członkowskimi, a także na czerpanie z zasobów ponad 230 małych i średnich firm IT reprezentujących ponad 13 tysięcy specjalistów.

thumbnail_ludzie.png

Jak wskazuje SSON, 78% firm wdraża obecnie strategie związane z przyszłością pracy (patrz: 1). Centra BPO/SSC szukają optymalizacji zwłaszcza w obszarze źródeł zasobów, portfolio specjalistów, a także procesów (patrz: 2).

Badania Talent Alpha wskazują, że firmy sektora outsourcingowego w danym momencie mogą mieć nawet 10-30% niewykorzystanych kadr. To oznacza, że ich specjaliści nie mają w danym momencie swoich zadań, projekt przechodzi restrukturyzację lub jest nierentowny. Te zasoby można potencjalnie wykorzystać poprzez dzielenie się nimi na zasadzie projektowej z innymi firmami.

Z drugiej strony jednym z najważniejszych wyzwań jest wciąż niedobór odpowiednich specjalistów, zwłaszcza w obszarze IT. Everest Group wskazuje, że wraz z COVID-19 problem ten nie zniknie, a może się wręcz nasilić (patrz: 3).

Centra outsourcingowe szukają rozwiązań, które zwiększą ich elastyczność i efektywność, a także sprawią, że w każdej chwili będą gotowe na nowe projekty, bez jednoczesnego podnoszenia kosztów stałych. Rozwiązania Human Cloud są w takich sytuacjach skutecznie wykorzystywane przez firmy na całym świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

ABSL i Talent Alpha zapraszają firmy, które chciałyby przetestować wykorzystanie Human Cloud do projektu pilotażowego, który rozpocznie się we wrześniu 2020 roku. Celem jest stworzenie Prywatnej Chmury ABSL – bezpiecznego środowiska do wymiany specjalistów IT. Talent Alpha zapewni odpowiednią technologię. Ich platforma zdobyła wiele międzynarodowych nagród i sprawdziłasię w projektach dla międzynarodowych firm, w tym z sektora usług dla biznesu.

Talent Alpha wnosi do projektu również zasoby z ponad 230 małych i średnich firm IT z Europy Środkowo- Wschodniej, które już korzystają z platformy i są otwarte na współpracę z firmami zrzeszonymi w ABSL. W sumie pracuje w nich 13 tysięcy specjalistów IT.

W ramach projektu firmy członkowskie będą mogły skorzystać z zaawansowanej technologii opartej na wiedzy eksperckiej i naukowej. Pozwala ona na zmierzenie i zmapowanie umiejętności specjalistów IT wewnątrz organizacji oraz kandydatów. Członkowie ABSL będą mieli dostęp zarówno do narzędzi opisujących umiejętności twarde, ale także do testów psychometrycznych.

Dowiedz się więcej o Prywatnej Chmurze ABSL, a także o tym, w jaki sposób chmura specjalistów może pomóc w optymalizacji procesów. Zapraszamy na webinar 2 września godz. 15.00 CET.

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR


Przypisy

  1. https://www.ssonetwork.com/global-business-services/reports/covid-19-impact-on-global-service-delivery-models-reality-bites
  2. https://www2.everestgrp.com/reportaction/19May20-Webinar/Marketing?_ga=2.114794759.1420529865.1597765027-1804929235.1595493979
  3. https://www.everestgrp.com/2020-04-will-covid-19-ease-the-relentless-war-for-talent-blog-.html