Covid-19: ABSL updatesCovid-19 - kluczowe informacje

Wszystkie informacje dotyczące Covid-19 a także lista zalecanych czynności w dobie wydarzeń związanych z koronawirusem dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Zachęcamy do pozostania na bieżąco z publikowanymi tam materiałami.


Powrót do biur - oficjalne zalecenia i najlepsze praktyki

Firmy rozpoczynają powroty do swoich biur. W tej sekcji będziemy publikować aktualne rekomendacje przygotowane przez naszych Partnerów, związane z bezpiecznym powrotem do środowiska biurowego. Zachęcamy do zapoznania się z już dostępnymi materiałami.


Jak możesz pomóc w walce z wirusem? Jak pomagają inni?

#testujeMY– kampania społeczna stworzona przez klinikę INVICTA oraz Business Centre Club. Jak możesz pomóc? Przekaż dowolną darowiznę na zakup testów genetycznych, które zostaną przekazane potrzebującym pacjentom oraz pracownikom służby zdrowia „na posterunku”. Więcej informacji tutaj.

JESTEŚMY RAZEM. POMAGAMY. – inicjatywa społeczna zrzeszająca przedsiębiorców gotowych do niesienia pomocy w obliczu pandemii koronawirusa. W ramach akcji niezbędne wsparcie otrzymują m.in. placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane skutkami pandemii oraz organizacje pozarządowe. Zachęcamy wszystkie nasze firmy członkowskie do wsparcia inicjatywy. Obejrzyj film o akcji i przeczytaj ulotkę informacyjną.

Platformowa crowdfundingowa Planet Heroes razem z #CitiVolunteers - wolontariuszami Citi w Polsce– oraz Fundacją Citi Handlowy im. L. Kronenberga uruchomiła zbiórkę specjalną na rzecz wsparcia personelu medycznego w ich codziennej pracy. Projekt jest kontynuacją akcji wolontariuszy Citi w Polsce, którzy już trzeci tydzień zapewniają posiłki dla 40 placówek medycznych Warszawie i Olsztynie. Ze wsparcia skorzystało ponad 335 ratowników. To już ponad 5000 dostarczonych posiłków. Teraz każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę dla zapewnienia pełnowartościowego, ciepłego posiłku dla personelu medycznego każdego dnia. Wspomóż akcję.

#dajżekompa - kampania społeczna zainicjowana przez firmy z Krakowa, wspierana przez Urząd Miasta Krakowa oraz Fundację Poland Business Run. Przekaż organizatorom akcji niepotrzebny Ci sprzęt komputerowy, a zostanie on dostarczony dzieciom oraz nauczycielom, którym brak takiego sprzętu, potrzebnego do edukacji zdalnej. Więcej o akcji tutaj.

Fundacja Uniwersytet Dzieci z myślą o rodzicach i dzieciach spędzających czas w domu zebrała aktywności oraz proste naukowe doświadczenia dla dzieci, angażujące do aktywnego odkrywania świata nauki poprzez zabawę. Zachęcamy do pobrania materiałów edukacyjnych. Część 1, Część 2, Część 3, Część 4. Wszystkie kreatywne materiały powstają dzięki darczyńcom. Zobacz jak możesz wesprzeć akcję.


Nasi Członkowie i Partnerzy niosą pomoc w walce w COVID-19

IBM - dla CSIOZ oraz Ministerstwa Zdrowia, IBM uruchomiło specjalnego chatbota COVID-19, który odpowiada na pytania związane z wirusem, zadawane przez użytkowników. Ponadto, IBM we współpracy z Cisco szkoli nauczycieli w ramach prowadzenia edukacji zdalnej, przy wykorzystaniu narzędzia Cisco Webex.

Inne inicjatywy:

JLL - dołącz do akcji naszego Partnera Strategicznego JLL - Real Estate for real-life heroes, której celem jest zebranie pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej personelu medycznego oraz aparatury medycznej dla Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Wesprzyj akcję.

Sabre - Sabre wspiera akcję "Przyłbica dla medyka", zorganizowaną przez studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, przekazując elementy wyposażenia biurowego. Ponadto, Sabre aktywnie uczestniczy w drukowaniu masek ochronnych 3D, które przekazywane są krakowskim szpitalom. Kolejna z inicjatyw to zakup ręcznie szytych maseczek ochronnych, na rzecz krakowskich szpitali.


Covid-19 a sytuacja w sektorze nowoczesnych usług biznesowych

Nasze aktywności

Apel Rady Przedsiębiorczości przeciwko wprowadzeniu konfiskaty prewencyjnej

Powołanie Forum Odbudowy Polskiej Gospodarki

Tarcza antykryzysowa 2.0 - postulaty Rady Przedsiębiorczości

Tarcza antykryzysowa 2.0 - postulaty ABSL

Apel Rady Przedsiębiorczości o uchwalenie Tarczy antykryzysowej 2.0

Reaktywacja Rady Przedsiębiorczości

Tarcza antykryzysowa - wspólne stanowisko organizacji zrzeszających małopolskich przedsiębiorców

Tarcza antykryzysowa - stanowisko ABSL

Badanie Mercer wśród firm członkowskich ABSL - informacja prasowa

Pakiet osłonowy dla przedsiębiorstw - postulaty firm członkowskich ABSL

Stanowisko ABSL ws. decyzji Premiera o tymczasowym zamknięciu granic Polski.

ABSL w mediach

18/05/2020

W wywiadzie Pulsu Biznesu, Wicepremier Jadwiga Emilewicz przywołała dane ABSL w kontekście przyciągania zagranicznych inwestycji, które nie zostały wstrzymane w czasie pandemii.

j.emilewicz wycinek.png

08/04/2020

Praca zdalna w czasach pandemii - czy będzie miała wpływ na przyszłość rynku biurowego? Czy biura zaczną pustoszeć? Jakie zapisy w Tarczy Antykryzysowej wymagają doprecyzowania? Na te oraz inne pytania, w wywiadzie dla Propertynews.pl odpowiedział Marcin Nowak, Prezes Zarządu ABSL.

Posłuchaj całego wywiadu.

marcin propertynews.pl.png

07/04/2020

Marcin Nowak, Prezes Zarządu ABSL w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej (PAP) poruszył temat rekrutacji oraz zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, potwierdzając przygotowanie firm z sektora na funkcjonowanie w czasach kryzysu. Wywiad dostępny tutaj.

marcin2.png

02/04/2020

Dla Pulsu Biznesu, Anna Berczyńska, Executive Director Schaeffler GBS Europe oraz Wiceprezes ds. Talentów ABSL opowiedziała o największych wyzwaniach pracy zdalnej. Przeczytaj wywiad, oraz wysłuchaj podcastu.

ania berczyńska puls wycinek2.png

31/03/2020

Dla poznańskich Nowin Lokalnych, o potrzebach sektora nowoczesnych usług dla biznesu, a także o kondycji sektora w Poznaniu, opowiedzieli Jolanta Jaworska, Wiceprezes ABSL ds. Publicznych i Regulacyjnych oraz Maciej Tomaszewski, Wiceprezes ABSL - Poznań. Pełna treść informacji prasowej.

Jola i Maciek2.png

30/03/2020

Maciej Tomaszewski w podcaście dla Radia Poznań

Maciej Tomaszewski, Process Manager ADM EMEA GBS i Wiceprezes ABSL - Poznań, w podcaście dla Radia Poznań opowiedział o pracy zdalnej oraz zarządzaniu dużą firmą na odległość w trudnych czasach. Podcast dostępny tutaj.

30/03/2020

O sytuacji w sektorze usług wspólnych, w tym o działaniach podejmowanych przez firmy w zw. z Covid-19, a także o postulatach skierowanych w stronę Rządu, dla Dziennika Gazety Prawnej mówił Piotr Dziwok, Prezes ABSL.

Piotr Dziwok.png

20/03/2020

Paweł Panczyj, Business & Strategy Development Director ABSL, poruszył temat zmian, jakie powinny być wprowadzone w Tarczy antykryzysowej, aby odpowiedzieć na potrzeby polskich przedsiębiorców. Przeczytaj pełną treść informacji prasowej (propertynews.pl)

wycinek paweł.png

12/03/2020

O sytuacji w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w związku z pojawieniem się Covid-19, dla Pulsu Biznesu mówili Jacek Levernes, Honorary President ABSL oraz Wojciech Popławski, Vice-President Business Intelligence & Thought Leadership.

pulsbiznesu.png


Webinary

PRZED NAMI

28/07, godz. 11:00 - "IT Talent & People Analytics in the New Reality" - webinar organizowany we współpracy z naszym Partnerem Merytorycznym Talent Alpha. Więcej informacji tutaj.

ZA NAMI

16/03, godz. 13:00„Coronavirus in the workplace – legal perspective" – webinar zorganizowany we współpracy z eskpertami Wiewiórski Legal – w trakcie sesji rozmawialiśmy o obowiązkach i prawach pracodawców, oraz o tym jak pojawienie się Covid-19 wpłynęło na zmianę dotychczasowego modelu pracy biurowej. Prezentacja z sesji w języku polskim jest dostępna tutaj.

18/03, godz. 13:00"Coronavirus from medical and business perspective” – sesja organizowana we współpracy z eskpertami LuxMed oraz MERCER. Prezentacja wykorzystana w trakcie webinaru, przygotowana przez MERCER, jest dostępna tutaj.

Nagrania z obu części webinaru jest dostępne tutaj:

1 część- LuxMed

2 część - Mercer

27/03, 9:30 - "Koronawirus w środowisku pracy - perspektywa prawna (aktualizacja)" Zobacz prezentację z webinaru.

30/03, godz. 10:00 - webinar z EY: "Praktyczne sposoby zarządzania efektywnością pracy zdalnej". Pobierz nagranie z webcastu oraz prezentację.

3/04, godz. 11:00 - "Covid-19 vs. biznes" - sesja zdalna Chaptera Łódź. Zobacz prezentację z sesji.

8/04, godz. 10:00 - Webinar z JLL: "Praca zdalna i sektor biurowy w trudnych czasach – jak odpowiedzieć na czekające Cię wyzwania?" Więcej informacji tutaj.

9/04, 3pm - "Koronawirus w środowisku pracy - perspektywa prawna". Webinar organizowany we współpracy z Wiewiórski Legal. Zobacz prezentację z webinaru.

17/04, godz. 11:00 - Covid-19 vs. biznes - dyskusja w ramach chaptera Łódź. Więcej informacji tutaj.

21/04, godz. 10:00 - Webinar z JLL: Praca zdalna i sektor biurowy w trudnych czasach – jak odpowiedzieć na czekające Cię wyzwania? Więcej informacji tutaj.

22/04, godz. 10:00 - Pilotowa sesja warsztatowa grupy "ABSL Vendor Management". Więcej informacji tutaj.

23/04, godz. 10:00 - Sesja zdalna Chaptera Warszawa. Zobacz prezentację ze spotkania.

28/04, godz. 14:00 - "Webinar: Benefity pracownicze w trakcie i po okresie pandemii. Webinar zorganizowany we współpracy z ekspertami MERCER. Zobacz skróconą prezentację z webinaru. Pełne materiały z sesji dostępne są dla Członków ABSL na platformie ABSL Workplace.

29/04, godz. 10:00 - "Webinar: Jak zabezpieczyć własność intelektualną firmy w przypadku redukcji zatrudnienia - aspekty prawne". Więcej informacji tutaj.

29/04, godz. 10:00 - "Webinar o powrocie do biura". Więcej informacji tutaj.

30/04, godz. 14:00 - Ciągłość działania w czasie pandemii - "Bydgoszcz - best practice round table call". Więcej informacji tutaj.

06/05, godz. 10:00 - "Webinar o powrocie do biura". Webinar organizowany we współpracy z naszym Partnerem Strategicznym JLL. Zobacz prezentację z webinaru.

08/05, godz. 13:00 - "Webinar IT: Dojrzałość Zwinnych Metod Zarządzania w rozproszonych zespołach tworzących oprogramowanie IT". Zobacz prezentację z webinaru.

12/05, godz. 15:00 - Webinar "Never let a serious crisis go to waste". Obejrzyj nagranie z webinaru.

13/05, godz. 10:00 - "Challenges for employers managing employee pension plans in a time of crisis". Nagranie z webinaru dostępne poniżej.

18/05, godz. 15:00 - "Powrót do biur z perspektywy prawnej i logistycznej". Nagranie z webinaru dostępne poniżej.

21/05, godz. 15:00 - "Webinar: practical solutions and COVID-19 CASE STUDY on How to provide full work visibility and confidence in remote work". Więcej informacji tutaj.

22/05, godz. 15:00 - "Powrót do biur z perspektywy HR". Nagranie z webinaru dostępne poniżej.

03/06, godz. 11:00 - Webinar: Polska Stefa Inwestycji - oszczędności w czasach kryzysu". Nagranie z webinaru dostępne poniżej.

16-17.06.2020, 10:00 - ABSL Digital Forum. Business Resilience in the Face of Crisis. Więcej informacji tutaj.

17.06, godz. 16:30- WALNE ZGROMADZENIE ABSL ( tylko dla Członków ABSL). Więcej informacji tutaj.

23/06, godz. 10:00 - sesja online - "Jak zoptymalizować współpracę z dostawcami IT?" Więcej informacji tutaj.

24/06, godz. 14:00 - ABSL IT Klub webinar: "Wykorzystanie sztucznej inteligencji przełomem w adresowaniu wyzwań pojawiających się w związku z COVID-19". Więcej informacji tutaj.

25/06, godz. 15:00 - Warsaw Round Table discussion. Więcej informacji tutaj.

30/06, godz. 11:00 - Sesja zdalna Klubu Business Transformation. Więcej informacji tutaj.

1/07, godz. 14:00 - sesja online - New Normal by Silesia. Więcej informacji tutaj.

9/07, godz. 8:30 - "Praca transgraniczna a przepisy prawa pracy" - spotkanie w ramach ABSL Advocacy. Więcej informacji tutaj.

15/07, godz 15:00 - "Cloud 4Marketing." Więcej informacji tutaj.


Artykuły i raporty