Colliers i ABSL przedłużają strategiczne partnerstwo


Warszawa 15.02.2022 - Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), organizacja reprezentująca sektor nowoczesnych usług biznesowych i Colliers, światowy lider w sektorze nieruchomości i zarządzania inwestycjami, przedłużają współpracę. 


Na mocy przedłużenia strategicznej współpracy ABSL oraz Colliers szczególny nacisk położą na dalsze umacnianie pozycji Polski jako atrakcyjnej lokalizacji wśród inwestorów zagranicznych oraz firm, które już są obecne w polskiej gospodarce. Oba podmioty będą kontynuować współpracę w celu wsparcia firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych w ich wyzwaniach biznesowych, dostarczaniu rozwiązań dopasowanych do zmieniających się potrzeb rynku, dzięki swemu szerokiemu doświadczeniu, aktywnemu uczestnictwu w spotkaniach związku, współpracy przy projektach i dzieleniu się wiedzą ekspercką z firmami członkowskimi.


- Polska to niekwestionowany lider w regionie CEE pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Wśród wielu powodów, dla których firmy chcą sprowadzać swój kapitał do Polski należy wymienić odpowiednią infrastrukturę biurową. O atrakcyjności naszej lokalizacji stanowi także m.in. obecność doświadczonych partnerów, którzy ułatwiają zagranicznym inwestorom wejście na rynek. Jedną z takich organizacji jest nasz strategiczny partner, firma Colliers, która od wielu lat doradza firmom z sektora nowoczesnych usług biznesowych w zakresie wynajmu powierzchni biurowych i zarządzania nieruchomościami. Chcemy jak najefektywniej wykorzystać atuty Polski na arenie międzynarodowej i promować korzystne rozwiązania, także biurowe, które na naszym rynku dostępne są dla zagranicznych inwestorów - temu właśnie  ma służyć kontynuowanie strategicznego partnerstwa z Colliers - podkreśla Jacek Levernes, Honorowy Prezes ABSL.


Colliers to globalna firma oferującą szeroki wachlarz usług na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne, działająca w 65 krajach i zatrudniająca ponad 15 000 specjalistów. Wspólnie z ABSL eksperci Colliers będą dalej wspierać firmy członkowskie w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów, w tym badań rynku, negocjacji umów najmu, strategii lokalizacji, doradztwa w zakresie tworzenia strategii środowiska pracy i zarządzania zmianą, projektowania architektonicznego, zarządzania projektami, a także nowych technologii dedykowanych powierzchni biurowej.


- Pierwszy rok partnerstwa z ABSL upłynął pod znakiem wielu inspirujących projektów, którym przyświecał jeden kluczowy cel – dynamiczny rozwój firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Wszechstronne kompetencje naszych ekspertów, które wykraczają daleko poza sektor nieruchomości, już teraz stanowią ważny czynnik w tym procesie. Jednak rynek stale się zmienia, a my, przewidując wyzwania, z jakimi przyjdzie zmierzyć się naszym partnerom biznesowym, reagujemy na te zmiany jako pierwsi. Dlatego też tak duży nacisk kładziemy na stały rozwój w kluczowych dziś kierunkach takich, jak ESG czy proptech. Dołożymy wszelkich starań, aby kolejny rok współpracy Colliers z ABSL przyniósł firmom członkowskim wiele odpowiedzi, inspiracji oraz okazji do wymiany doświadczeń i wiedzy – mówi Monika Rajska-Wolińska - Dyrektor Genaralna Colliers w Europie Środkowo-Wschodniej.

O Colliers

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne.

Działając w 65 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 26 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający znaczne udziały w firmie, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości blisko 20%. Z rocznymi przychodami firmy na poziomie $3,6 mld ($4,0 mld włączając spółki stowarzyszone) oraz aktywami w zarządzaniu o wartości $46 mld, maksymalizujemy potencjał nieruchomości i przyspieszamy sukces naszych klientów i pracowników.

Colliers w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia ponad 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce.

Wspólnie z ABSL eksperci Colliers wspierają firmy członkowskie w zakresie nieruchomości, w tym badań rynku, negocjacji umów najmu, strategii lokalizacji, doradztwa w zakresie tworzenia strategii środowiska pracy, zarządzania zmianą, projektowania architektonicznego, zarządzania projektami, a także nowych technologii dedykowanych powierzchni biurowej.

Więcej o Colliers w Polsce na colliers.pl oraz na firmowych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.O ABSL

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - zrzesza ponad 220 największych światowych firm, reprezentujących sektor, w którym zatrudnionych jest obecnie w Polsce ponad 355 000 osób. Ponad 1,6 tys. centrów usług, rozproszonych w ponad 50 miastach, tworzy prężny ekosystem wspierający innowacyjne rozwiązania wdrażane przez międzynarodowe korporacje. Celem jest budowanie atrakcyjnych
i zrównoważonych ekosystemów, które dzięki temu pozytywnemu zaangażowaniu stworzą nowe, wartościowe miejsca pracy i w sposób odpowiedzialny będą rozwijać inwestycje i biznes w lokalnych społecznościach.