Citi w Polsce szuka partnerów technologicznych


Warszawa, 29 września 2020 r. – Cztery młode firmy technologiczne, w tym dwie z Polski i po jednej z Finlandii i Irlandii, zaprezentowały w Warszawie rozwiązania przygotowane specjalnie dla Citi, partnera głównego ABSL tech lab. Jako globalna instytucja finansowa Citi nieustannie poszukuje technologii odpowiadających na zmieniające się potrzeby biznesowe i społeczne. W ramach platformy ABSL tech lab szuka rozwiązań minimalizujących ryzyko zakłóceń związanych z procesami HR.

Z raportu Citi GPS “Nowa normalność pracy zdalnej” wynika, że praca z domu, w rozproszonych zespołach wymaga innowacyjnego podejścia w zakresie efektywności pracy i rozwiązań, w tym oprogramowania, stwarzającego nowe możliwości zdalnej współpracy. Rozwiązania stawiające w centrum komunikację oraz realizację zadań to również przedmiot prac firm technologicznych, które zdecydowały się odpowiedzieć na wyzwania zdefiniowane przez Citi w ramach ABSL tech lab.

Nowa rzeczywistość i nowe potrzeby

Z analiz prowadzonych przez ABSL wynika, że w 2020 roku zatrudnienie w sektorze usług biznesowych, które dziś wynosi 338 tys. wzrośnie mimo kryzysu o około 7%, co oznacza konieczność wprowadzenia do firmy ponad 23 000 tys. osób. Jedną z firm, która tylko w tym roku zatrudniła i wdrożyła już ponad 800 nowych pracowników do swoich oddziałów w Warszawie i Olsztynie jest Citi. Promując kulturę różnorodności i inkuzywności, jednocześnie szuka i rozwija narzędzia wspierające procesy HR.

-W związku z systematycznym wzrostem zatrudnienia, w ramach współpracy z ABSL tech lab określiliśmy rozwiązania, którymi jesteśmy zainteresowani. Szukamy potencjalnych innowacyjnych propozycji technologicznych, które mogą usprawnić i dostosować nasze procesy HR w tym pracę zdalną, rekrutację i wirtualny onboarding do nowej rzeczywistościpodkreśla Michał Podgórski, Global Head of Securities & Pricing Operations, Citi. -W tej chwili rozmawiamy z czterema spółkami technologicznymi, które przedstawiły zgłoszenia mające szansę na wdrożenie– dodaje.

Polskie szansą na globalne wdrożenia

Coraz częściej międzynarodowe korporacje szukają rozwiązań do globalnego wdrożenia na lokalnych rynkach. W Polsce jest coraz więcej przedsięwzięć będących również atrakcyjną szansą dla zagranicznych startupów. W ramach polskiej platformy ABSL tech lab, na obecnym etapie, cztery podmioty zostały wybrane do zaprezentowania swoich propozycji podczas Citi DemoDay. TakeTask proponuje oprogramowanie służące do zarządzania zadaniami w procesie onbordingu na dużą skalę oraz w wielu lokalizacjach jednocześnie. Random Forest Consulting prezentuje autorskie rozwiązania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w analizie dokumentów tekstowych oraz danych. Irlandzki startup HireUpOnline to propozycja spersonalizowanej platformy do prowadzenia marketingu rekrutacyjnego i pozyskiwania talentów. Przedstawiciele fińskiego firmy Smarp opracowali rozwiązanie ograniczające szum komunikacyjny – niezwykle istotny w warunkach pracy zdalnej.

-W Polsce coraz częściej pojawiają się możliwości globalnych wdrożeń i nawiązanie współpracy z największymi firmami. Przykładem jest ABSL tech lab, w ramach którego Citi oraz P&G, szukają innowacyjnych rozwiązań. Jest to ogromna szansa dla ambitnych spółek technologicznych – mówi Janusz Dziurzyński, który z ramienia ABSL odpowiada za projekt. I dodaje - Jako ABSL tech lab stoimy na stanowisku, że dla młodej, rozwijającej się firmy technologicznej jedna złotówka od klienta warta jest trzech inwestorskich. Te ostatnie łatwo przepalić. Stabilność finansową i podstawę do rozwoju dają duzi klienci i realizowane z sukcesem wdrożenia. My ten model nazywamy „innowacją na żądanie” – czyli proponowaniem konkretnych rozwiązań, na które jest popyt i zlecenia klientów.

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rafał Trzaskowski, gość DemoDay City podkreśla - Cieszy fakt, że dzięki takim inicjatywom promujemy Polskę jako rynek z dużym potencjałem dla młodych spółek technologicznych. Duże ośrodki miejskie, nie tylko zapewniają odpowiednie warunki rozwoju startupom z Polski, ale i przyciągają obiecujące, cyfrowe talenty z zagranicy, tworząc dobry klimat dla rozwoju nowych technologii.

ABSL tech lab

Ideą platformy ABSL tech lab jest nowy sposób myślenia o rozwoju innowacji i wspieraniu nowatorskich przedsięwzięć. Dotychczas powszechny w Polsce i na świecie model polegał na inwestowaniu funduszy w startupy i pomysły, które - choć ciekawe - często nie przeszły walidacji rynkowej. Efektem był stosunkowo mały odsetek powstałych w ten sposób rozwiązań, które odniosły rynkowy sukces, oraz duże uzależnienie młodych firm od zewnętrznego finansowania. Te słabości uwypukliła pandemia i związane z nią spowolnienie gospodarcze na świecie, skutkujące wycofywaniem się inwestorów z projektów i ograniczaniem finasowania. Kapitału jest dziś mniej, a warunki jego pozyskania są dużo trudniejsze. ABSL oferuje wsparcie dla rozwijających się firm polegające na pomocy w pozyskiwaniu potencjalnych klientów, a tym samym uzyskaniu przychodów pozwalających na stabilny rozwój.

Więcej informacji udziela:

Marta Piorun
PR Manager ABSL
marta.piorun@absl.pl
+48 534 454 464

O ABSL

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - zrzesza ponad 200 największych światowych firm, zatrudniających obecnie w Polsce ponad 330 000 osób. Ponad 1,5 tys. centrów usług, rozproszonych w ponad 50 miastach, tworzy prężny ekosystem wspierający innowacyjne rozwiązania wdrażane przez międzynarodowe korporacje. Celem jest budowanie atrakcyjnych i zrównoważonych ekosystemów, które dzięki temu pozytywnemu zaangażowaniu stworzą nowe, wartościowe miejsca pracy i w sposób odpowiedzialny będą rozwijać inwestycje i biznes w lokalnych społecznościach.