BSL Summit 2023 ze światowej sławy ekspertami, którzy odważnie patrzą w przyszłość, wyznaczają trendy i kierunki rozwoju


W dniach 6-8 września 2023 r. Centrum Kongresowe ICE Kraków zgromadzi ponad 1000 liderów biznesu, przedstawicieli administracji, ekspertów, naukowców i mediów. Podczas tegorocznego ABSL Summit 2023 "Lead the Way, Stay Ahead", organizowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) wystąpią m.in. Anders Fogh Rasmussen, ceniony duński polityk i były Sekretarz Generalny NATO; Anne Applebaum, laureatka nagrody Pulitzera, dziennikarka, historyczka i komentatorka; Mark Brzezinski, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz Beata Javorcik, główna ekonomistka Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w Londynie.

ABSL Summit to kluczowe w Europie Środkowo - Wschodniej i jedno z największych na kontynencie wydarzeń sektora usług biznesowych, podczas którego analizowane są globalne trendy i ich wpływ na rozwój gospodarczy i społeczny. Tematyka wydarzenia będzie dotyczyć odporności biznesu i jego zdolności adaptacji oraz wytyczania ścieżek dalszego rozwoju.

Janusz Dziurzyński, Prezes ABSL zaznacza: - ABSL Summit każdorazowo skupia się na najbardziej istotnych tematach, z którymi mierzą się przedstawiciele firm z sektora usług dla biznesu – branży, która w Polsce zatrudnia już ponad 400 000 osób i jest jednym z głównych motorów wzrostu gospodarki. Skala, dojrzałość i elastyczność sektora sprawiły, że region Europy Środkowo-Wschodniej staje się lokalizacją pierwszego wyboru dla inwestorów. Dzięki innowacyjności, umiejętności adaptacji do zmian i wzrostowi niezależnie od koniunktury, mamy potencjał, aby pozostać na czele i stać się siłą napędową odnowy gospodarczej, zarówno na zachód, jak i na wschód od naszych granic. Kraków w tym ekosystemie odgrywa kluczową rolę i może inspirować dzieląc się swoim doświadczeniem.

Kraków gospodarzem ABSL Summit 2023

Miastem gospodarzem ABSL Summit 2023 jest Kraków - jedna z kluczowych lokalizacji dla projektów z sektora usług dla biznesu w Europie. Kraków od lat utrzymuje pozycję lidera pod względem zatrudnienia w branży. W centrach w Krakowie zatrudniona jest blisko co czwarta osoba pracująca w sektorze. W ubiegłym roku liczba pracowników sektora w stolicy Małopolski przekraczała 90 000 osób, dowodząc tym samym, że jest to najważniejszy ośrodek usług biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, gospodarza ABSL Summit 2023, podkreśla: Kraków od lat przyciąga firmy i inwestorów, dając ogromne możliwości rozwoju obecnym i nowym przedstawicielom sektora nowoczesnych usług. Nie dzieje się to bez przyczyny – wysoko wykwalifikowani pracownicy, którym miasto zapewnia wysoką jakość życia, a także dostępność powierzchni biurowych wysokiej klasy powodują, że Kraków jest doskonałą lokalizacją do prowadzenia biznesu. Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie w naszym mieście rodzą się innowacyjne pomysły dotyczące rozwoju produktów, technologii czy procesów biznesowych. Inspirujących tematów nie zabraknie z pewnością podczas nadchodzącego „ABSL Summit”, dlatego już dziś serdecznie zapraszam Państwa do udziału w tym wydarzeniu i skorzystania z oferowanej pod Wawelem gościnności.


Eksperci, którzy odważnie patrzą w przyszłość, wyznaczają trendy i kierunki rozwoju

Podczas ABSL Summit 2023 wystąpią światowej sławy eksperci Anders Fogh Rasmussen, który przez ponad trzy dekady pełnił kluczowe role w europejskiej i światowej polityce jako Sekretarz Generalny NATO, premier Danii, duński minister gospodarki oraz wybitny parlamentarzysta; laureatka nagrody Pulitzera, ceniona dziennikarka, historyczka i autorka Anne Applebaum, a także Beata Javorcik główna ekonomistka Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w Londynie oraz Mark Brzezinski, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.


Podczas dwóch dni ABSL Summit 2023 odbędzie się szereg debat, dyskusji, prelekcji, wśród których kluczowe to debata otwierającaClash of the titans: „Stay ahead with global economic and political outlook” na temat globalnych perspektyw gospodarczych i politycznych; czy debata oxfordzka, poświęcona sztucznej inteligencji i przyszłości rynku pracy - „AI Apocalypse: GenAI is coming for your job. 


O ABSL
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - zrzesza ponad 240 największych światowych firm, reprezentujących sektor, w którym zatrudnionych jest obecnie w Polsce ponad 400 000 osób. 1,7 tys. centrów usług, rozproszonych w ponad 80 lokalizacjach, tworzy prężny sektor wspierający rozwój gospodarczy m. in. dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wdrażanym przez międzynarodowe korporacje. Celem jest budowanie atrakcyjnych i zrównoważonych ekosystemów, które dzięki pozytywnemu zaangażowaniu stworzą nowe miejsca pracy i w sposób odpowiedzialny będą rozwijać inwestycje i biznes w lokalnych społecznościach.

Więcej szczegółów na abslsummit.com