ABSL Summit 2024 ponownie w Krakowie


Od prostych zadań transakcyjnych do złożonych procesów opartych na wiedzy – sektor usług biznesowych opowie o transformacji zorientowanej na wzrost

Kraków, 27 maja 2024 r. – W dniach 3-5 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się ABSL Summit, który zgromadzi ponad 1400 liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, ekspertów i ekonomistów z całego świata. W dziesiątkach debat wezmą udział m.in. tacy mówcy jak: Jacinda Ardern, była premier Nowej Zelandii, Jacek Tomczak, wiceminister rozwoju i technologii; Jacek Siewiera, sekretarz stanu, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego; Leszek Balcerowicz, minister finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Polski; Ana Birchall, była wicepremier, minister sprawiedliwości i minister ds. europejskich Rumunii; czy Dinesh Nirmal, wiceprezes IBM Software. Gospodarzem ABSL Summit jest Miasto Kraków.

ABSL Summit jest jednym z najważniejszych wydarzeń sektora usług biznesowych w Europie. Każdego roku gości około 1400 liderów biznesu z największych firm, przedstawicieli sektora publicznego i nauki analizujących globalne trendy i ich wpływ na rozwój ekonomiczny i społeczny. Hasło tegorocznego wydarzenia, którego organizatorem jest Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) to "Transform to Thrive".

Janusz Dziurzyński, Prezes ABSL: 20-lecie akcesji Polski do Unii Europejskiej sprawia, że tegoroczne hasło przewodnie ABSL Summit „Transform to Thrive” nabiera szczególnego znaczenia. W ciągu ostatnich dwóch dekad Polska przeszła niezwykłą transformację, stając się jedną z wiodących gospodarek w Europie. Dzięki połączeniu m.in. wysoko wyspecjalizowanych kadr i członkostwa w UE, Polska jest dziś jednym z najatrakcyjniejszych kierunków dla inwestorów chcących rozwijać swój biznes w Europie. W tym samym czasie sektor usług biznesowych również doświadczył znaczącej zmiany, ewoluując od prostych usług transakcyjnych, do ról opartych na wiedzy, stanowiących o wartości firm. Kraków pozostaje jedną z głównych lokalizacji inwestycyjnych na kontynencie, m.in. dzięki wykształconej puli talentów, klimatowi akademickiemu i biznesowemu sprzyjającemu innowacjom oraz zasobom biurowym i mieszkalnym.

Kraków gości ABSL Summit drugi rok z rzędu

Stolica Małopolski pozostaje jedną z głównych lokalizacji dla sektora usług biznesowych w Europie. Jako jeden z najlepszych przykładów synergii między biznesem a miastem, Kraków nieustannie oferuje możliwości edukacyjne zapewniając pulę talentów dla globalnych firm oraz bazę nieruchomości, które z powodzeniem opowiadają na potrzeby inwestorów.

Aleksander Miszalski, Prezydent Krakowa, miasta gospodarza ABSL Summit 2024: Nasze miasto tworzy kulturę przedsiębiorczości poprzez zapewnienie firmom optymalnych warunków do rozwoju. Współpraca samorządu z sektorem prywatnym powinna opierać się na jasnych i czytelnych zasadach. Biznes musi być wspierany przez miasto, bo tworzy miejsca pracy i generuje dochody dla mieszkańców i samorządu. Duże wydarzenia branżowe integrujące przedsiębiorców, takie jak ABSL Summit 2024, tworzą przestrzeń do wzajemnego dialogu i wymiany doświadczeń. Dzięki współpracy z krakowskimi uczelniami pomagamy dopasować kierunki studiów do potrzeb firm z branży, co z kolei polega w rozwoju zaawansowanych usług i przyciąganiu do Krakowa ról wymagających specjalistycznej wiedzy.

Transformacja zorientowana na wzrost gospodarczy

Przemówienie inauguracyjne ABSL Summit 2024 wygłosi Jacinda Ardern, była premier Nowej Zelandii, jedna z najmłodszych światowych liderek, działaczka na rzecz klimatu i orędowniczka wzmocnienia pozycji kobiet, która wprowadziła "pragmatyczny idealizm" do polityki. Wśród innych wybitnych światowych liderów na ABSL Summit 2024 zagoszczą: Jacek Tomczak, wiceminister rozwoju i technologii; Jacek Siewiera, sekretarz stanu, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego; Leszek Balcerowicz, minister finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Polski; Ana Birchall, była wicepremier, minister sprawiedliwości i minister ds. europejskich Rumunii; czy Dinesh Nirmal, wiceprezes IBM Software; oraz plejada globalnych dyrektorów, ekspertów technologicznych i opiniotwórców.

Podczas dwóch dni ABSL Summit 2024 odbędzie się szereg wystąpień, prezentacji i dyskusji, wśród których kluczowe to debata otwierająca Clash of the titans: „Loud and proud: Poland at the forefront of FDI” na temat prognoz i wyzwań, które polski biznes musi podjąć w celu dalszego przyciągania zagranicznych inwestycji; czy debata oxfordzka „True leaders are born, not made”,poświęcona kluczowym elementom skutecznego przywództwa.

 

Dowiedz się więcej na www.abslsummit.com