Search for:

ABSL Międzynarodowo

ABSL aktywnie działa także poza Polską dzięki współpracy z siostrzanymi Związkami w Czechach i Rumunii. Wspólnym celem tych organizacji jest nadanie wspólnego tonu sektorowi usług biznesowych, żeby formować jego środowisko i rozwój.

 

Międzynarodowe Konferecje

NOWY JORK 2015

29 września 2015 w Nowym Jorku odbyła się konferencja ABSL i Bloomberg BNA Invest in success: A Central European Strategic Summit. Tematem wydarzenia był dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu w regionie Europy Środkowo – Wschodniej. 

Wśród tematów poruszonych podczas konferencji znalazły się reformy makroekonomiczne oraz innowacje napędzające rozwój gospodarek państw Europy Środkowo-Wschodniej, inwestycje w kapitał ludzki, eliminacja luki kompetencyjnej oraz trendy w bezpośrednich inwestycjach zagranicznych.

Prelegentami podczas wydarzenia byli, m.in. Alex Holmes – CFO & COO in MoneyGram, Robin A. Vince – COO Europe in Goldman Sachs, Tony Saldanha – VP New Generation Services in Procter & Gamble, Steve Bandrowczak – SVP GBS & BPS Hewlett-Packard Company, Jacek Levernes, President of ABSL, Vice President of HP Europe, GBS, Wojciech Popławski, Vice President of ABSL International, Director, Accenture Operations Poland, Wojciech Bogdan, Partner at McKinsey Company.

Jednym z najważniejszych punktów agendy wydarzenia była prezentacja wyników wspólnego raportu ABSL i McKinsey & Company analizującego sytuację w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu w regionie CEE.

Poniżej znajdziecie relację z tego wydarzenia:

 

 

LONDYN 2016

Druga Międzynarodowa Konferencja ABSL, która odbyła się 9 listopada 2016 w Londynie, gościła licznych ekspertów z zakresu finansów, biznesu, ekonomii i polityki, a wśród jej gości znaleźli się potencjalni nowi inwestorzy i firmy, które szukają możliwości poszerzenia współpracy.

Dyskusje toczyły się wokół Brexitu i jego konsekwencji, oraz wokół wygranej Donalda J. Trumpa w wyborach prezydenckich. Wicepremier Morawiecki wyraził nadzieję, że gospodarka regionu CEE odniesie korzyści z referendum w Wielkiej Brytanii i jego wyników. Morawiecki wspomniał także, że żywi nadzieję na pozytywne, korzystne dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej relacje z nową administrację USA.

Podczas konferencji swoją premierę miał również nasz europejski raport, pierwsza taka publikacja, w której przyjrzeliśmy się 20 najbardziej atrakcyjnym miastom pod względem założenia centrów usług biznesowych w Unii Europejskiej. Publikacja ta, której partnerami były firmy Deloitte, Hays i JLL, może posłużyć za zestaw wskazówek dla przyszłych inwestycji w Europie. Ważną dla naszego kraju wzmianką jest wskazanie naszej wykwalifikowanej kadry pracowniczej i złożoności procesów, które nasz kraj zapewnia. Raport można przeczytać w całości lub pobrać na stronie www.abslreport.com

Relację z wydarzenia znajdziecie na jego dedykowanej playliście na naszym kanale na YouTube.

 

Więcej o wydarzeniu

Międzynarodowy Partner Strategiczny ABSL:

hays_logo_talentsolutions_ls_cmyk_hires