Search for:

Start-Up Challenge

Za ideą Start-Up Challenge stoi przekonanie, że korporacje i start-upy mogą sobie pomóc na wiele sposobów i żyć w symbiozie. W zamian za swoją stabilność, kulturę zarządzania i dogłębne know-how, międzynarodowe firmy chcą nauczyć się elastyczności i szybkiego reagowania na zmienny rynek. Stąd pojawiła się idea stworzenia Start-Up Challenge. Docelowo projekt przyjmie formę platformy, która łączyć będzie zarówno potrzeby korporacji rozwiązaniami oferowanymi przez start-upy, jak i potencjalnych inwestorów międzynarodowych z obiecującymi ideami młodych przedsiębiorców.

Podczas 7. Konferencji ABSL w Katowicach (czerwiec 2016) odbył się finał pierwszej edycji tego wydarzenia. W pierwszym jego etapie Jury wybrało dziewięć najlepiej rokujących projektów, a podczas finału – zwycięzcę w każdej z trzech kategorii.

Laureatami edycji 2016 byli Grinfy – aplikacja służąca oszczędzaniu energii zużywanej przez komputery, HospiCare – aplikacja zbierająca dane pacjentów domowych hospicjów i umożliwiająca ich łatwą wymianę z opiekunami, oraz Zapakuj.to – serwis dedykowany małym i średnim przedsiębiorcom e-commerce, pozwalający na zaprojektowanie i wyprodukowanie niewielkich partii opakowań.

Jeśli chcez uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Łukaszem Czajkowskim:

lukasz.czajkowski@absl.pl

Zobaczcie, jak wyglądal finał pierwszej edycji:

 

Finał drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge odbył się 14 czerwca 2017, podczas 8. Konferencji ABSL w EC1 w Łodzi.
Laureatem tej edycji został ChallengeRocket – aplikacja usprawniająca proces rekrutacji specjalistów IT poprzez zróżnicowanie i dopasowanie wyzwań w czasie rzeczywistym.
Więcej informacji o drugiej edycji znajduje się na stronie www.startupchallenge.pl.

Finał drugiej edycji możecie zobaczyć poniżej: