ABSL
search
ABSL

ABSL

o ABSL
Chaptery, Kluby i Społeczności
Komisja Rewizyjna
ABSL International
Rada Strategiczna
Partnerzy
Filary działalności
Zarząd i Zespół
ABSL Appreciation Gala
Dokumenty do pobrania
Kontakt
Członkostwo

Członkostwo

Korzyści z członkostwa
Członkowie ABSL
Dołącz do ABSL
Walne zgromadzenie
Inicjatywy

Inicjatywy

Kalendarz Wydarzeń
Webinary
ABSL tech lab
Najważniejsze wydarzenia
Legislacja
WORKING TOGETHER
Rada Doradcza
O sektorze

O sektorze

ABSL shop - publikacje
Partners Insights - Colliers
Sektor w liczbach
Partner insights - Crido
Rada Przedsiębiorczości Aktualności Kalendarz ABSL shop
pl
en pl

Dane rynkowe Crido

KSeF

Od 1 kwietnia 2023 każde przedsiębiorstwo będzie zobligowane do korzystania z nowego systemu KSeF zarówno od strony wystawianych jak i otrzymywanych faktur. W naszej ocenie wejście w życie KSeF, oznacza dla przedsiębiorców nie tylko konieczność aktualizacji wewnętrznych procedur czy dostosowania systemów IT oraz zapewnienia zgodności z przepisami podatkowymi, ale przede wszystkim kompleksowe zmiany w dotychczasowych procesach biznesowych.

Polski Ład

Polski Ład to pakiet zmian w ustawach podatkowych, które w przeważającej części wejdą w życie od 2022 roku. Mimo, że w oficjalnej narracji rządu, Polski Ład przedstawiany jest jako historyczna obniżka podatków i pakiet ulg, to jednak szereg wprowadzonych zmian będzie mieć raczej efekt zwiększenia efektywnego obciążenia podatkowego, a zarządzenie zmianami będzie stanowić wyzwanie dla przedsiębiorców.

Finansowanie centrów BPO/R&D

W ramach środków pomocy publicznej dostępnych dla przedsiębiorców można uzyskać wsparcie w postaci dotacji m.in. na utworzenie lub rozbudowę centrów BPO/R&D oraz działalność operacyjną związaną z badaniami i rozwojem czy kwestiami IP. Oprócz dotacji przedsiębiorcy mogą również korzystać z innych zachęt finansowych czy ulg podatkowych takich jak IP Box, ulga B+R, a także Polska Strefa Inwestycji.

Ulgi podatkowe

2022 r. przyniósł podatnikom sporo korzystnych nowości i zmian w zakresie dostępnych ulg. Dodano szereg nowych ulg związanych z działalnością B+R, inwestycjami w robotyzację czy inwestycjami w zwiększenie sprzedaży. Zdecydowanie rozszerzono także dostępność mechanizmu Polskiej Strefy Inwestycji – przez obniżenie wartościowych progów wejścia do mechanizmu, jak i przez zwiększenie możliwych sposobów wykazania odpowiedniej jakości projektu.

Umowy najmu

Crido świadczy usługi w zakresie kompleksowej obsługi prawnej najmu komercyjnego. Wieloletnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej dla podmiotów profesjonalnych po stronie najemców i wynajmujących pozwala nam na oferowanie najwyższej jakości usług wspierających opiniowanie, sporządzanie i negocjowanie umów najmu dostosowanych przede wszystkim do potrzeb potencjalnego najemcy, jak również do charakteru i funkcji nieruchomości wynajmowanej. Usługi te nakierowane są na zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa prawnego dla Klienta oraz skutecznego i efektywnego zarządzania portfelem wynajmowanych nieruchomości komercyjnych, w tym zwłaszcza dużych powierzchni biurowych.

Human Advisory Services

Wspieramy pracodawców w wypełnianiu ich codziennych obowiązków i podejmowaniu skutecznych działań w obszarze spraw pracowniczych m.in. w kontekście dynamicznych zmian w przepisach podatkowych. Doradzamy we wszelkich kwestiach związanych z międzynarodową mobilnością pracowników, a także oferujemy wsparcie w tworzeniu efektywnych kosztowo struktur wynagradzania oraz programów motywacyjnych.

Prawo pracy

Pomagamy znaleźć skuteczne i praktyczne rozwiązania, skupiając się nie tylko na zabezpieczeniu prawnym klientów, ale również na ich potrzebach biznesowych. Nasi eksperci doradzają polskim i zagranicznym klientom ze wszystkich branż w zakresie prawnych aspektów zatrudnienia m.in. dokumentacji pracowniczej, regulaminów i polityk wewnętrznych, zatrudniania kadry menedżerskiej czy restrukturyzacji zatrudnienia, a także reprezentują pracodawców w sporach sądowych.

Prawo holdingowe

Od października 2022 zaczną obowiązywać rewolucyjne przepisy wprowadzające prawo holdingowe. Kluczowymi rozwiązaniami nowych regulacji są: możliwość wydawania wiążących poleceń spółkom zależnym, wprowadzenie pojęcia interesu grupy spółek oraz ograniczenie odpowiedzialności zarządów z tytułu wykonania wiążącego polecenia wydanego przez spółkę dominującą. Spółki często działają w grupie, a zarząd bywa nieoficjalnie instruowany co do sposobu prowadzenia spraw spółki w celu realizacji interesu grupy. Do tej pory wypełnianie takich instrukcji mogło narażać zarządy na odpowiedzialność odszkodowawczą i karną. Przepisy prawa holdingowego stanowią odpowiedź na sytuację nieformalnego zarządzania przez spółkę dominującą zabezpieczając jej interes, ale także zapewniając większe bezpieczeństwo członkom zarządu spółek zależnych.

Aktualności

EAIC opublikowało drugą aktualizację Przewodnika NextGenerationEU
Pakiet świadczeń socjalnych dla obywateli Ukrainy
Wzór klauzul umownych do umów joint venture / umów wspólników dotyczących sankcji nałożonych w związku z inwazją Rosji na Ukrainę
Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych w Polsce z perspektywy dwóch lat funkcjonowania
Przenoszenie działalność gospodarczej do Polski – różne formy organizacyjno-prawne
Ułatwienia legalizacji pobytu i pracy dla obywateli Ukrainy
ABSL

o ABSL Członkostwo Inicjatywy O sektorze Aktualności Kontakt

ABSL
Koszykowa 61, Mindspace
00-667 Warsaw

absl@absl.pl

Dołącz
Statut
Polityka Prywatności

© 2023 ASSOCIATION of BUSINESS SERVICE LEADERS in Poland ALL RIGHTS RESERVED
CODING BY 21INIFNITY