Search for:

Publikacje

ABSL cyklicznie publikuje szczegółowe raporty dla swoich członków i firm związanych z sektorem nowoczesnych usług biznesowych. Udostępniamy je wszystkim zainteresowanym, aby zapewnić dostęp do cennego know-how dla inwestorów i liderów rynku.

W przypadku zainteresowania współpracą z ABSL prosimy o kontakt:
Paweł Panczyj, Chief Development Officer, ABSL
pawel.panczyj@absl.pl

Wkrótce kolejna publikacja ABSL: raport nt branży IT w Polsce!

PDF • 768 KB

W opracowaniu zostaną przedstawione rozwiązania IT i zaawansowane technologie powstające w kraju jak również obszary technologiczne, w których Polska ma szansę stać się liderem w skali międzynarodowej. Raport wskaże również istniejące bariery rozwojowe oraz zapewni rekomendacje dla działań i inicjatyw stymulujących rozwój sektora IT.

Pobierz

Usługi biznesowe w Warszawie

PDF • 13 MB

Według najnowszego raportu ABSL „Usługi biznesowe w Warszawie”, stolica to drugi największy ośrodek usług biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pobierz

Usługi biznesowe w Opolu

PDF • 4 MB

Opole to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków usług dla biznesu w Polsce. Według najnowszego raportu ABSL „Usługi biznesowe w Opolu” w mieście funkcjonuje obecnie 16 centrów usług dla biznesu, które dają zatrudnienie niemal 1,5 tys. osób.

Pobierz

Bydgoszcz to obecnie jedna z najważniejszych lokalizacji inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Dowiedz się więcej z najnowszego raportu ABSL.

Publikacja ABSL, przygotowana we współpracy z firmami JLL, Randstad i Everest Group, charakteryzująca sektor bankowości, usług finansowych i ubezpieczeń (BFSI) w Polsce.

Usługi biznesowe w Katowicach i Aglomeracji Katowickiej

PDF • 8 MB

Katowice to 300-tysięczne, dynamicznie rozwijające się miasto położone w południowej Polsce. To także stolica dwumilionowej Aglomeracji Katowickiej oraz ważny ośrodek akademicki, kulturalny i gospodarczy.

Pobierz

Usługi biznesowe w Lublinie

PDF • 10 MB

Raport ABSL, przygotowany we współpracy z firmami JLL i Randstad, skupiający się na dynamice rozwoju Lublina w kontekście sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Pobierz

Usługi biznesowe w Poznaniu

PDF • 7 MB

ABSL, we współpracy z JLL i Randstad, przygotował raport będący kompleksową charakterystyką sektora nowoczesnych usług biznesowych w Poznaniu. Opracowanie, w którym analizowane są wybrane aspekty rynku pracy, rynku nieruchomości biurowych oraz formy wsparcia dla inwestorów, ukazuje imponujące tempo wzrostu tej branży w stolicy Wielkopolski, gdzie w ostatnich dwóch latach powstało 19 nowych centrów usług dla biznesu.

Pobierz

Europe’s Business Services Destinations

Pierwszy w swoim rodzaju raport, w którym omówionych zostało 20 ośrodków usług biznesowych w Europie, które rozwinęły się najbardziej dynamicznie w ostatniej dekadzie.

Raport możecie przeczytać i pobrać na dedykowanej stronie.

POBIERZ

Rynek usług IT w Polsce 2015

PDF • 4 MB

Celem niniejszego raportu ABSL jest kompleksowa charakterystyka rynku usług IT w Polsce. W publikacji przedstawiono wyniki analiz tematycznych bazujących na wypowiedziach 61 respondentów, reprezentujących najważniejsze firmy działające w branży, oferujące usługi IT dla klientów biznesowych i instytucjonalnych.

Pobierz