Search for:

Publikacje

ABSL cyklicznie publikuje szczegółowe raporty dla swoich członków i firm związanych z sektorem nowoczesnych usług biznesowych. Udostępniamy je wszystkim zainteresowanym, aby zapewnić dostęp do cennego know-how dla inwestorów i liderów rynku.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
Janusz Górecki
research@absl.pl

Usługi biznesowe w Katowicach i Aglomeracji Katowickiej

PDF • 8 MB

Katowice to 300-tysięczne, dynamicznie rozwijające się miasto położone w południowej Polsce. To także stolica dwumilionowej Aglomeracji Katowickiej oraz ważny ośrodek akademicki, kulturalny i gospodarczy.

Pobierz

Usługi biznesowe w Lublinie

PDF • 10 MB

Raport ABSL, przygotowany we współpracy z firmami JLL i Randstad, skupiający się na dynamice rozwoju Lublina w kontekście sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Pobierz

Kolejna edycja dorocznego raportu ABSL opisującego stan sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

Usługi biznesowe w Poznaniu

PDF • 7 MB

ABSL, we współpracy z JLL i Randstad, przygotował raport będący kompleksową charakterystyką sektora nowoczesnych usług biznesowych w Poznaniu. Opracowanie, w którym analizowane są wybrane aspekty rynku pracy, rynku nieruchomości biurowych oraz formy wsparcia dla inwestorów, ukazuje imponujące tempo wzrostu tej branży w stolicy Wielkopolski, gdzie w ostatnich dwóch latach powstało 19 nowych centrów usług dla biznesu.

Pobierz

Europe’s Business Services Destinations

Pierwszy w swoim rodzaju raport, w którym omówionych zostało 20 ośrodków usług biznesowych w Europie, które rozwinęły się najbardziej dynamicznie w ostatniej dekadzie.

Raport możecie przeczytać i pobrać na dedykowanej stronie.

POBIERZ

Sektor Nowoczesnych Usług Biznesowych w Polsce 2016

PDF • 6 MB

Celem niniejszego raportu ABSL jest kompleksowa charakterystyka sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, wraz z omówieniem wybranych aspektów rynku pracy, rynku nieruchomości biurowych oraz systemu zachęt inwestycyjnych.

Pobierz

Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Aglomeracji Katowickiej

PDF • 6 MB

Katowice to 300-tysięczne, dynamicznie rozwijające się miasto położone w południowej Polsce. Katowice to także stolica dwumilionowej Aglomeracji Katowickiej oraz ważny ośrodek akademicki, kulturalny i gospodarczy.

Pobierz

Rynek usług IT w Polsce 2015

PDF • 4 MB

Celem niniejszego raportu ABSL jest kompleksowa charakterystyka rynku usług IT w Polsce. W publikacji przedstawiono wyniki analiz tematycznych bazujących na wypowiedziach 61 respondentów, reprezentujących najważniejsze firmy działające w branży, oferujące usługi IT dla klientów biznesowych i instytucjonalnych.

Pobierz

Opole. Miasto nowoczesnych usług dla biznesu

PDF • 2 MB

Opole to 120-tysięczne miasto w południowo-zachodniej Polsce. Jest stolicą i liderem regionu, rozwijającym się centrum społeczno-gospodarczym, które skupia funkcje administracyjne, edukacyjne, gospodarcze i kulturalne.

Pobierz